| Trăie a întrebat:

Cum rezolv problema asta : "windows cannot access the specified device path or file you may not have the appropriate permissions"?

6 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Primesti aceasta eroare din cauza ca nu ai deplin acces la acel computer, probabil esti logat ca si "guest" trebuie sa te loghezi ca administratot, incearca in felul urmator.Start program---> Control Panel --->User Account ---> Change account type--->Set as Administrator---> apply Ok. Dupa asta vei avea acces complet asupra pc-ului, bafta.

| Trăie explică (pentru Damasc):

Sunt logat ca administrator big grin

| Damasc a răspuns:

Atunci nu stiu, am cautat si pe net cate ceva.dar nu am gasit nimic care sa te ajute, o fi din cauza versiunii de windows.Bafta

| blacklife997 a răspuns:

Iuk19 4 tocmai ti-a dat raspunsul corect!
fa cum a zis el si eu am patit asta da n-are rost sa mai zic daca a zis iukwinking

| FreeLife a răspuns:

Este PC-ul personal? daca da nu stiu sigur, este o eroare de director fisier ex: C:Example Folder/Example File, si fisierul respectiv apare ca negasit/nespecificat in Registrul Mecanic al windowsului, daca este un program/Joc poti incerca sa-l reinstalezi, daca este audio/video... probabil e un virus.
In concluzie, daca esti proprietarul pc-ului (=esti logat pe USER ADMINISTRATOR/ADMIN) problema e cea mentionata mai sus
daca e un pc de firma/schoala sau ceva ce are mai multe useri trebuie sa te loghezi pe ADMINISTRATOR bafta!

| Mateescu97 a răspuns:

Merge rezolvat problema cu run, dar nu stiu comanda de pus in run