| Amoniac a întrebat:

De ce eu nu imi pot scrie numele de la face book cu mai multe majuscule, iar o colega poate?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru ca numele este deja folosit de altcineva! Nu conteaza daca este scris cu majuscule sau minuscule.
FACEBOOK -> Nu va puteti alege un anumit nume de utilizator din diverse motive. Numele de utilizator nu pot contine decat caractere alfanumerice (A-Z, 0-9) si punct („."), de exemplu –john.smith55. Este important sa retineti ca punctul („.") nu conteaza ca parte a numelui de utilizator, astfel incat johnsmith55, john.smith55, john.smith.55 etc. este unul si acelasi nume de utilizator. Numele de utilizator trebuie sa aiba cel putin 5 caractere. Nu conteaza daca este scris cu majuscule sau nu. Facebook interzice folosirea anumitor cuvinte in numele de utilizator. Nu e posibil sa aveti un nume de utilizator care e deja folosit de altcineva.

Daca Facebook indica faptul ca un nume nu este disponibil, va trebui sa va alegeti altul. Veti observa un semn verde care indica daca numele este disponibil inainte sa vi-l puteti insusi.
Daca alegi un nume care suna ca ar putea fi fals sau asociezi numele tau ales cu numele unei celebritati ->Facebook il respinge automat.
Solutia->alege alt nume! Bafta! (ai voie de maxim 4 ori sa schimbi numele->desii facebook spune ca o singura data poti sa-l schimbi)

| Amoniac explică (pentru neluL):

Pai mie imi zice ca numele contine prea multe majuscule, dar eu folosesc doar doua.

| neluL a răspuns (pentru Amoniac):

Fa-mi si mie un print screen cu pagina ta unde scrii numele si unde iti da ''eroarea'' de care spui. Lasa-mi linkul in mesaj privat. (da un refresh la pagina inainte sa schimbi numele)

| deyyyyyyyyya2001 a răspuns:

Nustiu asta e o intrebare si de amea (si facebook se scrie legat).