| anonim_4396 a întrebat:

De ce feministii protesteaza impotriva barbatilor?
Nu cereau egalitate?

6 răspunsuri:
| Ecaterina96 a răspuns:

Aceia nu sunt feminiști și nu știu adevăratul sens al acestui termen

| Drimmero a răspuns:

O gluma de categorie umana si deloc amuzanta acea gluma.

| Sn4k3 a răspuns:

Feministii de astazi, astia cu pamantul plat, sjw etc se invart toti in acelasi cerc. Frustrati care nu au ce face cu viata lor.

| Dalmore a răspuns:

Cereau, dar o anumita categorie de feministe au luat-o pe aratura si acum se contrazic in convingeri. Din cauza extremismului lor tot feminism-ul a capatat o imagine proasta, ceea ce nu este deloc corect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-s ofensat dar era Yahoo! News plin de asa ceva si intreb ca sa nu mor prost.

| Marry20 a răspuns:

Feminismul este o doctrină teoretică și de acțiune care revendică lupta împotriva inegalității de gen, promovând afirmarea femeii în societate prin ameliorarea și extinderea rolului și drepturilor sale. Doctrina nu trebuie confundată cu simpla revendicare a unor drepturi. Aceia nu sunt feministi.