| heLpFormExXx a întrebat:

De ce imi da error cand vreau sa ma loghez pe messenger imi apare asta dupa ce scriu id si aprola : There was a problem signing into Yahoo Messenger
Please try again a little bit later. de ce imi apare asta va rog frumos ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai la ce ai instalat SP1? De ce nu ai instalat SP3? ...nu te-ai gandit ca mai ai nevoie si de aplicatii care sa-ti ruleze pe sistemul tau de operare?

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Mai intai debifeaza ''Sign In Automatically'' din panoul Yahoo Messenger si inchide programul.
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Debifeaza yahoo messenger -> click pe Apply ->OK -> restart pc.
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Sterge fișierele temporare în folderul Temp:
Intra in Start> Run> %temp%... șterge
Start> Run> temp... șterge
Start> Run> prefetch... sterge
Asigura-te ca, pc-ul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Din nou restart si instaleaza YM.

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

Enjoy!

| heLpFormExXx explică (pentru neluL):

Cand dau laa Start -> Run si scriu regedit imi apare asta cand dau OK : Registry editing has been disabled by you administrator. de ce imi apare asta?

| neluL a răspuns (pentru heLpFormExXx):

Parerea mea este ca esti virusat!
Intra in Start -> in Run scrie -> gpedit.msc -> User Configuration -> Administrative Templates -> System -> Prevent access to registry editing tools -> click dreapta Properties -> Seteazai-l la -> Not Configured.

| neluL a răspuns (pentru neluL):

Dupa ce faci ce am spus in primul post nu instalezi Yahoo Messenger, faci o devirusare si apoi instalezi YM. Lasa un reply cand termini.Pentru devirusare iti spun eu pasii.

| heLpFormExXx explică (pentru neluL):

Am facut cum a spus tu dar este Setat Not Configured

| neluL a răspuns (pentru heLpFormExXx):

Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

Daca mai este necesar, urmeaza una din metode
http://tiny.cc/dtrlvw

| heLpFormExXx explică (pentru neluL):

Imi apare asta dupa ce am descarcat mawlvery si am dat " Ok" : Versiunea dvs. de Windows este invechita si prezinta un pericol real pentru securitatea sistemului dvs.
Malwarebytes Anti-Malware necesita cel putin Windows XP Service Pack 2 pentru a functiona complet. Este foarte recomandat sa actualizati Windows. Doriti sa continuati instalarea oricum? Eu am win xp sp 1 ce sa fac sa dau ok? sau... sa imi dai alt antivirus ceva?

| heLpFormExXx explică (pentru neluL):

Uite unele date despre PC-u meu :
System: Microsoft Windows XP Professional version 2002 Service pack 1
Computer : AMD Athlon(tm)XP 2200+
1.79 GHz
256 MB of RAM

| neluL a răspuns (pentru heLpFormExXx):

FA Update! MalwareByte nu este antivirus! Este un tool folosit pentru dezinfectie!

Asta merge?
Kaspersky Virus Removal Tool
http://www.kaspersky.com/antivirus-removal-tool-register
Instaleaza-l, scoate cablul de Internet/modem/etc, opreste protectia real-time(scutul) a antivirus-ului instalat in PC si scaneaza full cu acest utilitar.La terminarea scanarii dezinfecteaza/sterge toate fisierele detectate.Restart,activeaza protectia antivirus, conecteaza cablul de internet/modem/etc.

| heLpFormExXx explică (pentru neluL):

Imi da error cand instalez kaspesky imi apare asta : This application has failed to start because FLTLOB.DLL was not found. Re-installing the application may fix this problem.

| neluL a răspuns (pentru heLpFormExXx):

Actualizeaza windows la SP2 si apoi continua cu MalwareByte.

| heLpFormExXx explică (pentru neluL):

Darr acum 5 zile am instalat winodws sp 1 mai instalez incaodata sp2-u!?

| neluL a răspuns (pentru heLpFormExXx):

Pai la ce ai instalat SP1? De ce nu ai instalat SP3? ...nu te-ai gandit ca mai ai nevoie si de aplicatii care sa-ti ruleze pe sistemul tau de operare?

| stlucian a răspuns:

Aici rezolvarea:
http://www.videotutorial.ro/? p=9839
Si eu am patit-o