| LyaLiana a întrebat:

De ce la laptop-ul meu. cand ii dau start, se aprinde apoi se blocheaza si apare un mesaj ceva de genul "startup se blocheaza si ca trebuie un server sau un program"... Stie cineva ce ii pot face?

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

DACA de curand ai instalat un joc sau program aminteste-ti.Ca o scapare incearca asta: Cind pornesti laptopul ecranul negru incepe sa apara primele texte acolo ( bios ) apasa repetat tasta F8. Windosul tau va porni in safe mode si va lucra aproape normal.Acum intra in ad/remove program si acolo dezinstaleaza programul ce ti-a stricat windowsul.Apoi da un restart si vezi daca este ok. Apoi foloseste Regcleaner(moca pe net) si asta iti va curata toate gunoaiele ce le ai in windows(resturi de programe, registri etc. Apoi poti folosi functia restore cu care restabilesti windosul anterior instalarii unui program ce ti-a facut probleme.Succes.

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Windows din nou

| valentynrobert a răspuns:

Salut si mie mi s-a intamplat la fel la leptopul meu!
Asta rezulta ca ai un troian adica un virus foarte mare si puternic care iti mananca di fisere! Dul repede la reparati calculatoare di orasul tau si ei o sati indeparteze troianul si o sati reinstaleze windowsul si leptopul tau va fi ca nou! Si mie mi s-a intamplat la fel!