| Ionut_6773 a întrebat:

Salut am o problema cu laptopul mi se restarteaza cand intru pe net. Imi apaare ecranu albastru si o eroare scrie ERORE 0x0000000A5 cam asa si spune ceva de BIOS.

Stie careva ce trebuie sa ii fac?

7 răspunsuri:
| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Salut ionut nu e de la windows nici placa video stiu sigur am exact aceeasi problema aceeasi eroare o face pe orice windows am schimbat hard`ul am shimbat ram`ul am schimbat placa de retzea placa wireless problema este de la bios trebuie configurat din nou daca vrei iti trimit o poza exact cum imi apare mie si daca iti apare la fel este bios`ul devina (adica trebuie resetat daca ai parola updatat si apoi configurat)

| alexxv a răspuns:

Am patit`o si eu.Reinstaleaza windowsul si o sa mearga perfect.

Salut!

| maissner a răspuns:

Daca apare pe fundal albastru inseamna ca e eroare de la windows. si daca zici ca mai zice si de bios cred ca ar trebui sa reinstalezi windows'ul.

| h3llG1rl1995 a răspuns:

Este de la placuta video, (asa mi s-a spus cand am dus la reparat primul meu laptop) numai ca mi se insira pe ecranul albastu o multime de coduri pana se bloca ecranul si avea un ygomot infernal uneori, ai putea sa-ti schimbi placuta video, degeaba ti-ai schimba programul (si eu l-am schimbat de doua ori, si fara rezultat), cel mai bine e sa te duci la un centru unde repar pc-urile si sa intrebi acolo, iar daca ai garantie, e si mai bine. Bafta

| djchinezu a răspuns:

Sigur este de la hard! Poate sa ma contrazica careva!

| Ionut_6773 explică:

Am mai instalat windowsul si tot la fel da faza e ca face dar cand sunt pe net

| doddin a răspuns:

Yo as reinstala windowsu big grin din ce scrie aici ai Xp