| miacska13 a întrebat:

De ce nu imi citeste PC-ul, cablul de date de la telefon (Nokia BL-5J)?

Răspuns Câştigător
| radumanta98 a răspuns:

-poate fi deteriorat
-poate slotul unde a fost introdus nu este functional
etc...incearca sa il bagi in alt slot happy

1 răspuns:
| IlAndrei a răspuns:

Incearca sa instalezi driverele sau Nokia Suite (am impresia ca acum are o noua denumire). Incearca la acelasi port USB cu celasi cablu un alt telefon/tableta. Daca merge ori e portul telefonului ori iti lipsesc driverele. Daca portul telefonului e deteriorat o sa iti apara in coltul din dreapta jos(langa ceas) un mesaj cu o eroare. Daca lipsesc driverele nu o sa primesti nimic. Incearca sa cauti pe Google cele mai recente drivere pentru telefonul tau si pentru sistemul tau de operare de pe calculator Wind. XP/Vista/7/8/8.1 si pentru varianta ta 32bit.(x86) sau 64bit.(x64).