| Tzucu a întrebat:

De ce nu merge webul : pc camera usb 2.0 5.0 megapixeli
... odata merge, odata nu merge, tot se blocheaza cand vreau sa-l trimit la cineva

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Salut!
Cauzele pot fi multiple : un virus, conexiunea la net, conexiunea la net a celui cu care comunici etc
Poate camera nu e compatibila cu sistemul de operare (daca ai w7-asta e mai pretentips cu driverele-am patit-o si eu).
Poti incerca un update la driverul camerei sau poti sa il dezinstalezi si sa-l instalezi din nou.
Alta cauza posibila ar fi vreun program care incurca-ai instalat ceva recent care nu e perfect compatibil cu restul programelor.
O alta posibilitate ar fi sa intri in setarile camerei si sa arunci o privire, sigur vei gasi ceva de modificat. Daca intri la proprietati vei gasi optiunea "viteza maxima - calitate maxima". Duci cursorul la viteza si gata, dar asta va dauna putin calitatii imaginii.
Sper sa te descurici happy