| Mynameiz a întrebat:

De ce nu se lipeste fludorul de varful de la ciocanul de lipit?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece ori ciocanul de lipit nu este suficient de încins, ori fludorul este de proastă calitate, dacă ai ciocan de lipit, schibă i sau curata i vîrful, bagi vîrful ciocanului de lipit in sacîz si il degresezi il cureti, daca nu ai sacîz ai o aspirină, pui virful ciocanului de lipit pe pastila de aspirină si se va curata virful, daca nu ai nici asta, cumpăra ti un virf nou, stringe bine suruburile sa faca rezistenta contact cu virful, si sa se incingă indeajuns cit sa topeasca fludorul, daca ai pistol de lipit di ăla vechi, schimba i sirma aceea ansa, capul, ca fiind sirma veche nu incinge, schimbi sirma, pui una nouă din cupru, stringi bine suruburile după ce ai facut virful, si o sa vezi ca va iesii fum din capul pistolului semn ca este destul de încins cât sa topeasca cositorul, fludorul.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Curata-l cu peria de sarma.