| Questo a întrebat:

De ce pe capota ambulantei sau masinii de politie scrie "AMBULANTA" sau "POLITIA" invers? Adica 'ATNALUBMA" respectiv "AITILOP"?

Răspuns Câştigător
| COOLboY a răspuns:

Pentru ca soferii care sunt in fata ambulantei/masinii de politie sa poata vedea IN OGLINDA ce scrie.

Funda?big grinbig grin

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca sa poti citi usor, in oglinda retrovizoare, atunci cand masina cu pricina se afla in spatele tau. Si, evident, sa tragi pe dreapta si sa-i acorzi prioritate.

| push2gl a răspuns:

Cand te uiti in oglida retrovizoare, textul apare bine.
poate ai observat ca textul scris invers apare numai pe partea din fata a masinilor, acolo unde nu poti sa vezi decat daca te uiti in oglinda retrovizoare. deci, e important sa apara bine in oglinda ta.

| iShadowz a răspuns:

Pentru a putea citi si prin oglinda masinilor din fata.