| marinela_8529 a întrebat:

De ce pe majoritatea campioanelor gratuite (creme de fata, corp, anti-celulite, auto-bronzante, parfumuri) nu este scrisa data de expirare?
Astazi am primit o cutie plina de campioane gratuite de la diverse firme si pe majoritatea nu era scrisa cand expira. Din ce cauza? sunt deja expirate?

1 răspuns:
| ketanal a răspuns:

Nu este scrisa data expirarii, dar daca te uiti, pe undeva pe acolo este un semn care rafigureaza un borcanel deschis si cu scrisul 12/24/48 ma rog. Asta inseamna ca este valabil atatea luni, cat cifra, dupa deschidere. Daca te uiti atent pe toate produsele cosmetice gasesti acel semn, si niciodata data precisa a expirarii!