| ღMyrunaღ a întrebat:

De la cati ani ne putem pune unghii false?tongue :*

Răspuns Câştigător
| KimmyK a răspuns:

Eu zic sa nu incerci numai de la 17-18 ani. Ptr. ca pana la acea varsta unghiile sunt in formare. Cu cat iti pui mai des gel pe ele cu atata sunt mai sensibile (se rup mai repede, se desfoliaza etc.):* fundita!hee hee

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sincer, niciodată deoarece scad rezistența unghiilor sănătoase.
După 18 ani și asta la ocazii, nu permanent.
Pa, pa.

| Ciprian16 a răspuns:

De a 10- 12 ani. Puteti si mai devreme... dar nu cred ca aveti dc sa va puneti nghi falsse la 9 ani

| Pixel2009 a răspuns:

Buna Miruna happy
Poti sa-ti pui unghii false si la 1 an. Faza e ca lipiciul cu care le fixezi nu este bun pentru unghiile fragile. Deci ai grija. Daca vrei sa iti pui unghii false pentru un eveniment gen Halloween mai merge dar daca vrei sa ti le pui doar ca sa arati bine nu prea... In plus, parerea mea este ca unghiile false nu arata bine happy

| KimmyK a răspuns:

Da imi spune si mie cineva cum sa postez niste intrebari pe acest site...hee heeva rog spuenti-mi! :*

| Aηηy a răspuns:

Poti sa iti pui la orice varstawinking

| denyiuly a răspuns:

Buna MYRUNAmy! unghii false iti poti pune de la ce varsta doresti! oricum poti sa ti-le dai jos cand vrei! sper ca te-am ajutat! la revederewave

| Isabela96 a răspuns:

De la cati vrei tu ca nu raman pe vecie pe unghiile tale.

| nykymyky a răspuns:

De la cati ani vrei. Funda

| mabytza a răspuns:

Din partea mea poti si de la 5 ani dar nu inteleg pentru ce... big grin
eu am 14 ani si nu mi-am pus niciodata... nu cred ca sunt asa de importante sau necesare nici nu te ajuta cu nimic... nu te infrumuseteaza fapul ca le ai mari patrate ascutine etc big grin

| anonim_9551 a răspuns:

Mai miruna cred ca pe la 10-12 ani, cam asa dar:
1.lipiciul iti strik unghiile
2.nu sta foarte bine
3.suntem doar niste copii, deci din punctul meu de vedere nu ne trebuie
4.te gandesti fff. bine ai ocazia ca acel lipici sa iti arda unghiile,eu zic sa le ingrijesti,le poti lasa sa screasca dar doar putin(banuiesc ca esti la scoala.), si te poti da si tu cu un lac(nu ca ar fi mai bun, dar...)iti aplici eventual un actipild de unghii si ai terminat! poti sa ai unghiile frumoase si fara sa iti aplici tot felul de prostii pe ele! iar de la 16-17-18...daca te lasa parintii iti poti face cu gel(dar trebuie sa ai mare grija de ele, adica sa le ingrijesti)! sper sa te fi ajutat!