| LukaVocaloid a întrebat:

De la ce varsta imi pot face card? Nu stiu sigur daca este debit sau credit dar eu il vreau ca sa imi pot face paypal sa pot comanda online lucruri din alta tara

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu mi-am facut card si cand eram minor. Mi se pare ca-ti poti face de la orice varsta (cel putin asa cred, sau parca vazusem undeva ceva cu persoana mai mari de 12 ani, dar nu sunt sigur).
Totusi, pentru asta trebuie sa te duci la banca cu unul din parinti, nu esti major, deci ai nevoie de un tutore.
Este singura modalitate din cate stiu eu.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Cardul se poate face după vârsta de 18 ani.
O seară bună!

| Arthiom a răspuns:

Cred ca e posibil sa iti faci card de la 15 ani, deoarece elevii din liceu inca din clasa IX pot avea burse. Nu sunt sigur de felul in care aceste carduri se pot face dar probabil e nevoie de semnatura si acordul parintilor.

| Arthiom a răspuns (pentru Arthiom):

Inca ceva, cel mai des am vazut carduri de elevi bursieri de la BCR. Deci daca acestia isi pot face carduri de la acea varsta, atunci pot ceilalti.