| Irina465 a întrebat:

De mult ma intreb, de ce insotitorii de bord nu au voie sa aiba tatuaje sau semne din nastere? Chiar sunt foarte curioasa.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tatuajele nu sunt pentru toata lumea un lucru cool. Spre exemplu pentru japonezi inseamna un semn al membrilor mafiei. Cum meseria de insotitor de bord presupune contact cu fel de fel de culturi si civilizatii e usor de inteles de ce nu sunt acceptate

| THTattoo a răspuns (pentru suntserios):

Pentru japonezi nu mai inseamna in prezent membru al mafiei..sau doar asta.