| AfumataSunca a întrebat:

Buna, TPU!
Am auzit ca daca vrei sa te faci insotitor e bord nu treuie sa ai tatuaje sau semne din nasrere vizibile!
(pe fata)
Daca te machezi e ce mai conteza semnele pe fata?
Machiajul nu le acopera?!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conteaza mult sa arati bine, sa vorbesti fluent engleza. Dar mai intai va trebui sa mai exersezi la limba romana.

| AfumataSunca explică (pentru darrio2007):

Draga domn, stiu foarte bine limba romana dar telefonul meu fiind spart nu prea se vad tastele!

| sierra1 a răspuns:

Una din cerințele ELIMINATORII dar neexprimate (oficial) este aceea de "aspect fizic plăcut"

tragi tu concluziile

| siriusblack98 a răspuns:

Firma aeriană are niște cerințe de îmbrăcăminte și aspect mai classy. Trebuie să emani profesionalism și seriozitate. Tatuajele nu prea dau această impresie. Și așa se prinde greu ca dracu un post la o firmă de zbor, dacă mai ai și tatuaje ai picat interviul înainte să înceapă.

| al0o0o0 a răspuns:

Daca asta prevede regulamentul nu are de ce sa te intereseze de ce e asa.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Pentru a fi insotitor de zbor trebuie sa indeplinesti mai multe calitati, inclusiv aspectul tau fizic trebuie sa fie convingator si pur. Fara tatuaje sau semne. Daca esti fata, la numite companii daca ai parul lung ai voie sa il ti doar in coc, daca il ai mai scurt pana la nivelul umerilor este permis sa il ti in coada. Pe scurt, trebuie sa fi o persoana "classy" dupa anumite tipare impuse si validate de catre compania operatoare.