| anonim_4396 a întrebat:

De unde vine denumirea UGG a cizmelor?

10 răspunsuri:
| bfvhjcv a răspuns:

De la uggly boots adica ''cizme urate''. mie una imi plac foarte mult:X:Xle adorr:X, insa depinde si de gusturile fiecaruia. ele sunt ''urate''dar daca le combini cu ceva vine frumos.acu depinde si cu ce le combinilaughing))

| Kidu a răspuns:

De la cuvantul ugly, pentru ca sunt considerate urate. sau cel putin asa erau considerate inainte, acum am observat ca sunt la modathinking

| Kidu a răspuns:

De la cuvantul ugly, pentru ca sunt considerate urate. sau cel putin asa erau considerate inainte, acum am observat ca sunt la moda.

| Kidu a răspuns:

De la cuvantul ugly, pentru ca sunt considerate urate.Sau cel putin asa erau considerate inainte, acum am observat ca sunt la moda.

| Kidu a răspuns:

De la cuvantul ugly,pentru ca sunt considerate urate.Sau cel putin asa erau considerate inainte,acum am observat ca sunt la moda.

| Kidu a răspuns:

Vai scuze de atatea raspunsuri, .nu stiam de ce nu merge sa raspund la intrebare, scuze inca odatasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda.nu cred ca de la uggly. exista si alt motiv. mie una imi plac mult :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.de la UGGLY vine numele asta...adica cizme urate.la inceput erau considerate asa dar acum sunt la moda, si sunt si foarte confortabile, eu chiar azi mi-am luat o pereche si imi plac foarte mult!love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

UGG vine de la uggly shoes adica pantofi urati. poate sunt considerate urate pentru. ca in U.S.A se poarta la pijamale ca niste papuci si doar papuci sunt urati. Apropo daca UGG-urile sunt originale pe spatele lor scrie UGG-AUSTRALIA.a si ink ceva. eu am o pereche mov si imi plac f.f.f. mult.acum.in Romania sunt cam ultima moda.

| Narnia a răspuns:

Denumirea lor vine de la uggly adica urat.