| loggertiffman a întrebat:

Deci am dezactivat (sunt pe Vodafone)extraoptiunea 3000 min in retea si 75 nationale cu 5 euro.....inca mai beneficiez de minute pana la sfarsitul lunii dar zice "ca nu se mai reinnoieste"dupa ce consum toate minutele, cum pot sa-mi pun la loc extraoptiunea? dupa ce incarc cu 5 euro sau inainte? dar daca incarc cu 5 euro nu-mi intra direct extraoptiunea cu 2000 min si 100 nationale si imi ia tot creditu? ziceti-mi va rog pe pesi ce trebuie sa fac ca sa-mi pun la loc extraoptiunea :/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles. Uite cum faci. Mai intai dezactivezi toate optiunile care le ai active. Formeaza *100# si mergi la contul meu, de acolo dezactivezi toate optiunile care le ai. Bun. Dupa ce expira optiunea care o ai acum, incarci cu 6 eur(cred ca atat cere pentru optiunea de 3000 de minute) si intri din nou la *100#, apoi la optiuni.De acolo activezi optiunea de 3000 de minute 3000 de sms, etc.Imediat vei primi un mesaj caum ca ti-a fost retras credit. Apoi alt sms cum ca ai 3000 de min, 3000 sms etc. Deci mai intai formezi *100# ca sa dezactivezi optiunea de 2000 sa nu te prinda cand incarci cu credit. Eventual daca mai ai optiuni active, le dezactivezi si pe acelea. Succes.

| loggertiffman explică (pentru anonim_4396):

Nu apare la promotie extraoptiunea asta straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru loggertiffman):

Nu la promotie ci la optiuni.Tu cand ai activat 3000 de minute, tot din telefon ai activat, nu? Deci formeaza *100# si mergi la optiuni. Cauta la optiuni, nu propotii ci optiunea cu 3000 de minute. Daca nu gasesti, mergi la un magazin de credit paypall si spui doamnei-domnului de acolo sa-ti dea 3000 de minute/sms. Platesti cat costa minutele si apoi cand bagi acel cod de reincarcare esti direct bagat in optiune.Deci ai inteles.In magazin poti cere credit de sase eur, ori minute si sms-uri. Spui ca vrei 3000 de min/sm s si iti da hartia aceea cu cos. bagi codul si iaca... ai 3000 de min/sms.

| anonim_4396 a răspuns (pentru loggertiffman):

Dca deja ai cumparat credit, formeaza acel numar si cauta la toate optiunile, trebuie sa gesti 3000 pentru ca tot de pe acel tel ai facut si inainte, acolo trebuie sa fie optiunea.

| loggertiffman explică (pentru anonim_4396):

Mersi ca incerci sa ma ajutilaughingdar daca sun la *100# apare numai promotie si in rest chestii care nu ma intereseaza nu e nici un optiuni......am inteles ca trebuie sa activez ceva cu numa 1000 min si dupa aia sa activez ceva TRIPLU...ofstraight face

| loggertiffman explică (pentru loggertiffman):

Apare numai 2000min in retea si 100 nationale

| anonim_4396 a răspuns (pentru loggertiffman):

Nu, eu cred ca nu ai optiunea pe simul acela.Toate optiunile difera de sim, de ce oferta are sim-ul(cartela). Vezi daca la promotii, nu apare o optiune "mai multe". Incearca maine, in cazul in care nu ti-ai cumparat deja credit, sa ceri 3000 de minute cum ti-am zis. Deci te duci acolo de unde iti da acel bon cu codul de reincarcare, si spui sa-ti dea un bon cu 3000 de minute si sms-uri. Eu zic ca si 2000 sau mai putin ajunge, pentru ca aceasta optiune de 1000 de minute ( aproape 17 ore de convorbire) e valabil doar o luna. Deci ai destul sa vorbesti, ca doar nu vorbesti permanent la telefon, nu?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,aveai dreptate cu ce ai zis, triplu. Uite un link si apoi cred ca ai rezolvat. Eu ti-am raspuns cum se face pe Orange crezand ca optiunile sunt asemanatoare. Scz. Uie un link unde sa te lamuesti. http://www.ebotosani.net/......nationale/

| petre059 a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu cei de la Vodafone, suna la ei e apel gratuit si te lamuresc ei cel mai corect.