| AnonimDEtreiANI a întrebat:

Deci de curand mi-am cumparat un router wi-fi care merge numai cand este cuplat la calculator.
Intrebarea mea este cum pot sa fac sa mearga numai bagat in priza fara sa fie cuplat la calculator?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La pc trebuie sa ai un adaptor wireless, altfel nu poate primi semnal fara fir de la router. De asemenea trebuie sa faci configurarea router-ului.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Configureaza routerul! Ce model ai?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| PanaceuUniversal a răspuns:

Nu ai cum primi wireless pe un PC desktop daca nu ai placa wireless sau un adaptor wireless pentru desktop.