| dublud a întrebat:

am achizitionat un router TP-LINK TL-WR740N, am inernet printr-un cablu de la digi. La router am primit un cablu gri, cae l-am bagat in calculator si in router, iar cablul de la net l-am bagat tot in router cum aparea pe cutie...am instalat ce mi-a dat dar nu merge netul straight face daca nu bag in router si merge direct in pc mege. daca fac cum am zis ca le-am bagat nu mai merge. Ce sa fac sa mearga? Routerul l-am cumparat din cora. Scuza-ti stiu ca nu prea are sens dar nu stiu cum sa expic...multumesc.

Răspuns Câştigător
| WoaDmulL a răspuns:

Pai ai nevoie de user si password de la net(BBSxxxxx sau cum ai tu), dupa care intri in browser pe 192.168.1.1 si te loghezi cu admin si password 1234, dupa care configurezi de acolo... daca nu intelegi sau nu sti cum lasa un mesaj aici sau imi trimiti unul si iti fac eu totul.

O seara cat mai placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| WoaDmulL a răspuns (pentru claudiu2386):

Nu o sa functioneze cu CD-ul, o sa o bage in errori, si e mai simplu direct din el...passwordul e 1234 nu "admin".

Răspuns utilizator avertizat