| Dyingfetus a întrebat:

Deci fac abdomene in fiecare zi.( cate 100 sau chiar mai multe ) Ca sa scap de burta
Si eu sunt fata,si ma gandeam astazi ca nu vreau sa pun masa musculara pe mine,vreau doar sa scap de burta. Intrebarea mea este big grinaca faca atatea abdomene voi pune masa musculara sau voi scapa de burta prima data? Nu stiu, ofer funda.Sa mentionez ca tin dieta.Nu sunt chiar asa de grasa ...deaia ma interb.

8 răspunsuri:
| GEORGE a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU incearca sa vezi ce eficient e;)

| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenul se lucreaza de 2 ori / saptamana si prin mai multe exercitii, nu doar abdomene, baga si niste ridicari de picioare ( pentru zona inferioara ).

Crezi ca masa musculara se pune asa usor? Daca ai doar 3 mese pe zi, probabil cu putine proteine, nu pui masa musculara nici daca lucrezi cu gantere si haltere.

Si pentru dat burta jos ti s-a raspuns deja : cardio, alergatul e cel mai bun, dar si celelalte sunt bune.

P.S. : sper ca ti-ai facut tu dieta, sau un nutritionist, nu ca ai copiat dieta X sau Y de pe net.

| Azµre a răspuns:

Dacă faci abdomene nu contează câte ci cum le faci. Încearcă să le faci lent încet și ai să pnservi că nu o să poți face mai mult de 10-15 prima dată. Așa că vezi cum le faci happy

| Dyingfetus explică (pentru Azµre):

Fac 100 pe zi, nu deodata. happy Multumesc de raspuns.

| Azµre a răspuns (pentru Dyingfetus):

Oricum ți-am zis încearcă să le faci lent să vezi cât efort depui happy.

| Azµre a răspuns (pentru Dyingfetus):

Oricum ți-am zis încearcă să le faci lent să vezi cât efort depui happy. Mult succes.

| Akemi a răspuns:

Nu nu vei face masa musculara doar dupa ce vrei slabi daca vrei continua vei face.happy succes in continuare

| absolute4cs a răspuns:

De burta scapi prin dieta si facand exercitii cardio (alergare, bicicleta, saritul corzii, lovind sacul de box (nu cred ca e cazul la tine) ). Abdomenele nu te vor ajuta cu nimic, doar iti vei intari muschii abdominali.