| Pufuletz_4230 a întrebat:

Deci, ieri cand veneam de la scoala o fata din scoala de la mine a zis ca sunt toate albumele evanescence de vanzare la un magazin destul de departe de casa mea si costa unul doar vreo 5 lei. eu, fiind o fana nebuna si fiind cam credula am mers cu ea la acel "magazin" la distanta cam de o ora de casa mea. cand am ajuns m-a impins intr-o cabina telefonica stricata si nu stiu cum dar a blocat usa. am incercat sa ies timp de cam o jumatate de ora dar n-am putut. asa ca am incercat sa sparg geamul dar nici asta n-a iesit. geamul fiind destul de gros am strigat dar nimeni n-a auzit. era o straduta mica, inghesuita ca acelea doar de pustani, zici ca era ascunzatoarea mafieilaughing
Telefonul acela era stricat. apoi mi-am adus aminte ca am mobilul la mine, dar e descarcat. asa ca mi-a venit ideea idioata de a incerca sa sparg geamul cu mobilul. nu a mers, iar telefonul meu s-a spart. apoi a venit un baiat, nu stiu cred ca 20 de ani avea, cu un cutit. straight face m-a scos afara iar eu am fugit acasastraight face el m-a urmarit dar cand am intrat in bloc m-a lasat straight face
intrebare: credeti ca o sa ma mai urmareasca? crying

Răspuns Câştigător
| Helăăău a răspuns:

Nu asta ar trebui sa te ingrijoreze, ci faptul ca acea „prietena" te a blocat acolo... daca a plecat, Cum a fost capabila de asa ceva :O
Urat! Foarte urat din partea ei.
Iar in legatura cu acel baiat nu cred ca te-ar mai urmari happy

5 răspunsuri:
| Yumitsu a răspuns:

Mda... o sa stii sa nu mai mergi cu cine o fi unde o fi. cum a reusit sa te impinga in cabina telefonica, a plecat deodata? Baiatul ala de vreo 20 ani de ce si cum te-a scos afara? tinea cutitul la vedere, l-a folosit ca sa te elibereze, sau il tinea in buzunar si tu l-ai observat?
mai-mai zici ca e o secventa dintr-un film.
poate ar trebui sa anunti politia, sa spui parintilor, si sa nu mai mergi cu necuscocutii chiar daca iti promit si luna de pe cer. nu degeaba parintii spun de 1000 si una de ori sa nu mergi nicaieri cu nimeni, mai ales cu necunoscutii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In intervalul de timp care s-a scurs, de la intamplarea neplacuta prin care ai trecut IERI, pana la ora la care ne povestesti, trebuia sa fi ajuns, deja, impreuna cu unul dintre parinti, la politie unde sa fi depus o plangere/reclamatie scrisa; cata vreme n-ai facut acest lucru (nici acum nu-i tarziu!) consider ca relatarea ta poate fi categorisita ca fiind o informatie TOTAL INUTILA!(apropos de categoria la care ai postat)

| DiannaDia a răspuns:

Pai ia-ti o precautie du-te linistita la scoala si daca vine intreaba-l ce a vrut dar tine cu cutit lama etc in mana sa nul vad si daca vrea sati fack rau fugi dar ar trebuie sa sp si la parinti ce s-a intamplat!

| Cipi_3119 a răspuns:

Pai daca tea urmarit si a vazut unde stai
Acum ca stie unde stai, te poate asteapta si cand iesi din bloc poate te prinde si vrea sa-ti spuna ceva de genu:da-mi bani tai laughing chiar nu stiu ce sa faci eu daca as fii in locul tau cu as fi fugit acasa, eu as fi fugit intr-un loc nu stiu intr-un loc unde stii tu ca stau oameni atunci cred ca acel baiade de 20 de ani ar fi plecat daca ar fi vazut oameni si oameni pe el cu un cutit in manahappy bft!

| Pufuletz_4230 explică:

Apropo, am uitat sa mentionez ca am 16 anihappy