| camon12 a întrebat:

Deci vreau sa va intreb cum iti faci host pentru un server de cs cum se face! Am ip stabil 8gb rami ddr 3 platforma linux ce imi trebuie ca sa fac un host! Ca nu vreau sa cumpar!

Răspuns Câştigător
| emilpor a răspuns:

Host inseamna un calculator, care sta tot timpul deschis. Daca nu vrei sa cumperi, fa servarul de cs, dedica-ti toti ramii folosind Ctrl+Alt+Del te duci la processes, cauti hlds, click dreapta set priority Real Time. Calculatorul care il folosesti ca host nu il vei mai putea folosi pentru altceva atat timp cat merge serverul.

2 răspunsuri:
| emilpor a răspuns:

Acum am observat ca ai spus ca ai ip stabil, inseamna ca tu vrei o adresa gen cs.ceva.ro pe care jucatorul sa o scrie si sa o adauge la favorit. Ei bine aceea se numeste o adresa DNS. Poti sa iti faci un cont aici www.no-ip.com si sa folosesti o adresa gratuita a lor, sau sa iti cumperi una. PS. iti recomand adresele .hopto.org ca sunt cele mai usor de retinut(exemplu servercs.hopto.org) Succes.

| 01230123NIK a răspuns:

Eu vind host gata Facut
add skype daca vrei
skype:cs1.6-samp
skype:nikson998
care vrei!
si server de cs daca vrei fac la comanda skype:cs1.6-samp