| Kiki20098 a întrebat:

Despre ce e vorba in metoda PTC (paid to click)?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Se folosesc de metoda "SSPTGMMFY"- Scam Stupid People To Get More Money For Yourself.
Singurul care chiar face bani de pe urma asta e cel care are acel site care foloseste "metoda PTC".

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Site-urile PTC sau Paid to click sunt site-uri care te platesc sa vizitezi o pagina si sa stai pe ea o anumita perioada de timp, adica in jur de 30 de secunde, in functie de fiecare site. Exista sute de astfel de site-uri, dar sunt putine care au destule site-uri de vizitat. Aceste site-uri sunt mai putin profitabile, aducandu-ti maxim 10 $ pe luna fara sa ai referrali, dar devin foarte + profitabile atunci cand ai referrali. Insa daca te inscrii la vreo 10 site-uri si vizitezi toate paginile platite din ele, poti face in jur de 50 $ pe luna fara referrali. Un referral este o persoana care se inregistreaza pe un site cu recomandarea ta. Adica daca tu ii dai linkul spre un site cu numele de utilizator al tau, de fiecare data cand acea persoana viziteaza site-uri platite, tu primesti un comision. La majoritatea site-urilor PTC primesti 100% din castigurile referralilor.