| RodicaGabriela a întrebat:

Din ce cauză se aruncă fumul înapoi afară din cazan pe orificiile de aer atunci când se deschide sau se închide clapeta de jos pentru ardere reglată la o anumită temperatură (70 grade Celsius)?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din cauza tirajului cosului. Ori nu are tiraj or curentul de aer bate asupra lui. Ar trebui pusa o girueta deasupra care sa impiedice vantul sa-l infunde. Alta data se gaseau in magazin. Acum ar trebui mers la un tinichigiu.