| uninvited66 a întrebat:

Din motive de securitate am pus pe bios o parola si pe HDD bineinteles, alta parola! Nimic nou pentru un cunoscator, dar am o intrebare! BIOS-ul poate fi modificat in asa fel, ca atunci, cand porneste laptopul, si cere "System password", sa scriu pe acolo si un mesaj de genul: "Daca ai furta acest laptop bla bla bla" iar sub text sa fie casuta unde introduce parola sa trec de bios!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Nu,pentru ca pop-up-ul e inclus in bios.
Pentu o mai mare protectie inregistreaza laptopul pe site-ul producatorului si :

http://www.politisti.ro/......au-laptop/