| PussicatDolls a întrebat:

Doresc sa pun bani în contul cuiva la ING, insa nu stiu codul IBAN, doar numele si cnp-ul. Se pot depune si cu cnp-ul?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, garantat nu.
Pentru asta este facut acel cod iban, ca sa stie exact in ce cont se poate depune acea suma de bani.

| DrGoogle a răspuns:

Daca stii numele si cnp e ok, te duci la orice sediu ING.

| suntserios a răspuns (pentru DrGoogle):

ING nu face operatiuni din astea si nu, la restul bancilor nu poti fara IBAN

| DrGoogle a răspuns (pentru suntserios):

Cum sa nu poti daca eu am pus si la BRD si la Transilvania? La ING nu sunt 100% sigur dar trebuie sa mearga.

| suntserios a răspuns (pentru DrGoogle):

ING in primul rand nu are ghiseu de operatiuni de genul.

| DrGoogle a răspuns (pentru suntserios):

Si cum scoti bani numerar, in afara de bancomat ma refer, adica nu au caserie?

| suntserios a răspuns (pentru DrGoogle):

Nu, totul se face la bancomat si la automatele de self bank

| DrGoogle a răspuns (pentru suntserios):

Am inteles, eu am cardul la BRD si a mers numai cu numele si cnp...

| GHoST013 a răspuns:

Nu cred.
De ce nu ii ceri contul IBAN? Este mai usor asa.