| imiolacbaniiraudetot a întrebat:

Buna! Daca vdau codul iban cuiva sa imi transfere bani,atunci cand persoana respectiva mi-i transfera, ii apare numele meu?

Răspuns Câştigător
| Pubexpresssrl a răspuns:

Salutare da apare deoarece când completează datele apare numele automat (dar ori cum trebuie numele ca să poată pune banii)
Dar sunt excepții la unele bănci poți completa alt nume greșit și se trimite dacă Cod IBAN e corect

| imiolacbaniiraudetot explică (pentru Pubexpresssrl):

Atunci cand transferi bani te pune decat sa introduci ibanul, daca iban ul este bun si tranzactia a fost efectuata in lista de tranzactii o sa apara numele meu? Sau decat ibanul?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este obligatoriu sa puna si numele tau complet, ca tranzactia sa se pata face.

| sierra1 a răspuns:

OBLIGAT apare și numele tău.

Vrei să dai cuiva țeapă?

| johnnny123 a răspuns:

Dar de ce întrebi, nu vrei ca persoana care-ți trimite bani să știe cine ești? Sună un pic suspect.