| Danielb31 a întrebat:

Buna seara! Se poate depune bani in contul unei persoane la banca respectivului fara a ii sti IBAN-ul? Doar cu numele sau CNP?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| relian a răspuns:

Daca stii contul o poti face,nu de la banca respectivului,de la banca ta,ori online daca vrei. Daca nu stii contul aluia, atunci nu prea ai cum.
Dar incearca, mergi al banca si inyreaba, e mult mai bine decat pe aici, noi doara presupunem.
Avand in vedere ca depui si nu scoti, cine stie poate ai noroc si merge.

| Holiday a răspuns (pentru relian):

"Daca stii contul o poti face, nu de la banca respectivului, de la banca ta, ori online daca vrei. "

De fapt depunerea se poate face doar la banca unde are cont beneficiarul. Transferul se face de la banca "ta", sau online.

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Nu am spus ca exact asa se intimpla.Am spus cel mai bun e sa mearga la banca si sa intrebe acolo direct.Si ce spui tu ar putea sa nu mearga.Am si spus, noi pe aici dam cu presuspusu, poate careva ce lucreaza la banca sa stie mai exact, dar banui ca nu sta pe TPU.

| Holiday a răspuns (pentru relian):

Ce crezi, nu-mi dau cu presupusul. Depunerea se face la o sucursala a bancii unde are BENEFICIARUL cont. Si asta cu mersul la banca, iar mi se pare un sfat prost. De ce sa mergi pana acolo, daca poti pur si simplu sa dai telefon sa intrebi?!

| relian a răspuns (pentru Holiday):

Din partea mea poate face ce vrea.una e la telefon, alta e fata in fata.Nu vad ce atata filosofie pentru nimic laughing Treburile de regula se rezolva acolo la fata locului, asta daca trebuie intrebat ceva.In rest rezolvi si online, ori la telefon daca deja stii cum sta treaba.
E ok nu-s curios sa dezbatem acu nimic, faca ce o vrea.Tu daca spui ca stii sigur, scpui omului si aia e tot.

| Yuoia a răspuns:

Pe scurt: ia incearca tu cu nume si CNP-ul la Banca si vezi daca sfatosii de aici au dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Răspunsul este scurt : NU!