| Kanghu a întrebat:

Dupa cum scrie pe wikipedia si in dictionare francmasoneria este o organizatie filantropica care organizeaza ritualuri si loje, dar unele site-uri par sa spuna cu totul altceva cum ca francmasonii se inchina lui satana si vor sa conduca lumea sau ca chiar ei au creat gripa porcina sa devina regii lumii cand pe pamant va fi o populatie foart mica din cauza decesurilor.
Cu toate am vazut ca multi scriitori romani sau oamenii vestiti au fost Francmasonii. Francmasoneria este o amenintare sau doar un grup filantropic?

9 răspunsuri:
| Kanghu explică:

Mayasul, dar de ce atat de multi oameni celebrii au fost francmasoni? stiu sa francmason inseamna liber zidar. Francmasoneria sa fi fost o organizatie buna in trecut?

| liviu00 a răspuns:

1. Mayasul, eu m-as teme dupa ce as scrie atatea articole pe net impotriva lor. Uita-te atent cand mergi pe strada, poate esti urmarit. Oricum, incuie usa, blocheaza geamurile... nu se stie cum da norocul peste tine. Au inrobit ei lumea, apoi nu cred ca o sa fie foarte dificil sa scape de un "luminator" de minti ca tine.
2. Daca francmasoneria e o organizatie secreta, cum de stii atatea despre ei? Nu pare prea secreta.
3. Cand am vazut video-ul de pe youtube cum sacrificau un copil, nu am putut decat sa spun stupefiat, cu lacrimi in ochi: "Oh My God They Killed Kenny! You bastards!".
4. Obsesia ta cu ignoranta imi aminteste de fraza celebra a lui MJ: "you're being ignorant"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Francmasonieria este o organizatie in nici un caz satanica sau filantropica (nici atat ), o organizatie cu grupuri de interese de toate felurile, functioneaza de sute de ani si va functiona in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un grup filantropic? glumesti. Wikipedia scrie ce vor ei daca ei conduc tot, internetul, mai putin siteurile private.

Masoneria venereaza pe lucifer si conduce lumea, urmeaza sa fim depopulati, sper ca vom rezista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitati acest clip in care presedintii americii si cu multi din guvernul SUA sunt imbracati in halate albe si se inchina unei buvnite de piatra sacrificand un copil : http://www.youtube.com/watch?v=F2E_HP97Rzc

acesta nu este un trucaj, oameni buni, ei va mentin sub control prin imbecilizare si media (tv, etc) si astfel lumea e plina de prosti ignoranti care nu stiu decat fotbal si sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost francmasoni pentru ca au vrut sa faca parte din elita, probabil nici eu nu au stiut ce este cu adevarat francmasoneria, pentru ca numai maestrii francmasoni cunosc pe cine venereaza.

Masoneria e structurata pe grade : 1-33, de la 19 in sus adevarul le este revelat, acela ca lucifer este dzeu, etc.

Alina esti ignoranta, daca nu cunosti aceste aspecte ale francmasoneriei nu mai da raspunsuri inutile. Dovada ca masoneria este satanica : http://www.youtube.com/watch?v=rAwqvjqAfkQ&feature=related Conducatorii sua facand ritualuri pagane unui zeu bufnita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost si nici nu ma fi o organizatie care sa vrea binele lumii. Oamenii "celebri" doctori, presedinti, psihologi samd, fac parte din aceasta organizatie pentru ca au puterea de a conduce.
Nu spera tu ca oricine poate fi francmason.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei conduc aproape tot, au puterea sa faca aproape orice, ei nu au fost niciodata o organizatie menita sa faca bine, dar folosesc semne crestine pe care le modifica putin, pentru ca oamenii sa creada ca ei sunt de buna credinta, dar in niciun caz!

| Muffins a răspuns:

Acesti oameni se inchina lui satana, uitate la ingerul digital sau pe www.220.ro la "dovezi clare ca lumea e condusa de masoni" o sa te uimeasca ce ai sa vezi