| yumeee a întrebat:

După primirea unui colet la poştă, câte zile am la dispoziţie să îl ridic?
Îl poate ridica cineva cu o copie după buletinul meu?

8 răspunsuri:
| Gabriel892 a răspuns:

In 3 zile lucratoare, te duci personal pentru ca trebuie sa semnezi

| kurinkita a răspuns:

De obicei il poate ridica oricine din familie.
Cat despre perioada de depozitare, ti se tine 7 zile (parca) fara cost dupa care ti se impune o taxa zilnica de depozitare.

| hummer24 a răspuns:

Da poate, am facut si eu asa, da acumadepinde de postaritzele alea daca sunt bine dispuse in ziua respectivawinking

| claudiarebecca a răspuns:

10 zile lucratoare. inca 5 daca faci cerere in scris la ghiseu. poate sa il ridice alticneva cu buletinul tau daca este ruda cu tine.

| Someonelikeyou a răspuns:

2 zile ai la dispozitie.happy

| gabriel2159 a răspuns:

Ai la dispozitie 3 zile de la primirea telegramei, dupa care se plateste fiecare zi in care sta la posta! Ai nevoie de buletinul in original al celui caruia ii apartine coletul! happy

| Anythamaria a răspuns:

Nu stiu exact cate zile! si da poate sa il ridice alt cineva cu o copie dupa buletinul tau!

| Andruscha_9627 a răspuns:

Tre sa ai imputernicire si originalul(act)pentru ca oricine poate sa vina la tine acasa face copie dupa buletin si-ti fura coletulbig grin