| -TattO- a întrebat:

E indicat un tatuaj la 17 ani? unde ar fi locul mai "potivit" asa? si. nu stiu. as vrea ceva tribal... ceva de genu?! -http://www.fpaerografie.com/image/tatuaggi/tribale1.jpg - dar. mai masculin...

voi aveti tatuaje? unde? ce model\e?

Răspuns Câştigător
| hugo a răspuns:

Eu zic sa iti faci, stiu ca toti iti spun"nu iti face, vai o sa il vezi zilnik, vai o sa arati ca drc la 80 de ani" dar macar acum sa iti faci placerile si tot ce vrei, nu la 80 de ani cand pui pensia deoparte sa ai de sicriuoh go onAcum "te alege" cate cineva la 80 de ani...nu prea cred!, poate o sa iti stea frumos...(fratele meu are unu la fel ca cel din imaginea ta, dar pe picior) si ii sta bine...bafta! Daca esti din buc da PM cu id ca si eu vreau sa'mi fac!happy

14 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Nu stiu daca esti fata sau baiat, dar in cazul ca esti fata, nimic nu mi se pare mai aiurea decat vedetele de la Hollywood aflate pe covorul rosu, cu rochii de milioane, satinuri si matasuri si tatuaje pe bratele marmoreene...Gandeste-te bine, daca vrei neaparat, fa-l intr-un loc mai putin vizibil, in adolescenta e sexy dar la maturitate... s-ar putea sa nu se impace cu viitoarea cariera. Oricum, minor fiind, ai nevoie de acceptul parintilor.

nony
| nony a răspuns:

Nu am tatuaj.Si nu imi voi face vreodatá. Nu vreau sa ma trezesc in fiecare dimineatá sa vád un márácine pe maná, sau un tigru, dragon, tribal. draci laci.
In plus, tot ce tine de politie, armata.trebuie sa-mi iau gandul de la ele.
La batranete nepotii o sa zicá : Ia uite-l si pe destrabalatu´ de bunicu, trandafiri pe el nu mai avea. straight face
Oricum, eu nu-s de acord cu tatuajele, acum este alegerea ta daca vrei sa-ti pierzi naturaletea.

| -TattO- explică:

Da... si app. in armata ai voie cu tatuaje. pe spate de ex. undeva unde nu e la vedere. cunosc multi care au tatuaje si lucreza in locuri justitiare. politie... jandarmerie. etc

| -TattO- explică:

Juritice* scuze

| -TattO- explică:

| metonst54 a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci un tatuaj fatil sa te inspire, sa iti aduca aminte de ceva... chestiile tribale mi se par ...mmm. trebuie ta, dar cred ca e nevoie sa te duci cu parintii oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai cuminte mai copile, nu iti fa niciun tatuaj...ai sa regreti dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te vezi si la 80 de ani asortat cu tatuajul pe care-l alegi acum, da-i sa sune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce te ajuta? eu nu am tatuaje si sunt foarte masculin.am o sotie frumoasa si trei copii.si nu-mi sufla nimeni in ciorba daca nu-i permit.deci vezi/nu am nevoie de tatuaje, da tu daca vrei ceva feroce; o secure de pe care picura sange, o inima strapunsa de pumnal etc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatuajul este o forma de mutilare! Daca te avantajaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vreunu dintre voi apuca 80 de ani eu imi tai barbatiahee hee asa ca nu mai vb de chestii gen la 80 de ani o sa te simti ca un nimic in fata nepotilor care vor spune uitel pe bunicu ce tru e frate are tatuaje a fost un huligan. stai frumos jacky chan ziceti sarumana daca apucati 60 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vreunu dintre voi apuca 80 de ani io imi tai barbatiahee hee asa ca nu mai vb de chestii gen la 80 de ani o sa te simti ca un nimic in fata nepotilor care vor spune uitel pe bunicu ce tru e frate are tatuaje a fost un huligan . stai frumos jacky chan ziceti sarumana daca apucati 60 laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Allegria a răspuns:

Tatuajele sunt mega cool!
mie, una, imi plac...imi voi face la vara big grin