| iovangeo a întrebat:

Energia din noi, ramane dupa ce murim? ce se intampla cu ea apoi? suntem conectati prin energie?

1 răspuns:
| Gaby227 a răspuns:

Dupa ce murim, la nivelul encefalului s-a descoperit ca exista o energie cam de 30 de WATTI, ceea ce e relativ mult, asta se datoreaza electricitatii din creier.
Exista tot felul de teorii ce ar spune ca cu ajutorul acelei energii noi am fi fii intr-o stare de "coma", dar inca nu e demonstat.
iti las un link despre energia dupa ce murim
https://mysendoff.com/2013/06/our-bodies-energy-remains-even-after-we-die/