| abcd13566 a întrebat:

Era un desene animat pe Minimax parca... oricum mai vechi (de prin 2005 cred) si era cam asa : era o tipa care statea in casa si scria o scrisoare, apoi s.a dus si a lasat.o la posta, apoi se duce in padure si incepe sa picteze insa vine ploaia si incepe o melodie in care zice : Ploaie, ploaie nu veni si pe noi nu ne goni! Iar dupa ce aratau chestia asta incepea o poveste, cu animale (nu mai stiu sigur). Stie cineva cum se chema? Sau macar daca si.l mai aminteste cineva?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| lisande a răspuns:

Ar putea fi Enigmele din Providence, Prietenii din padure, Willy Fog, sau Marsupilani.Nu prea stiu, aveam 5 ani cand rula desenul ala.Ai putea da mai multe detalii?

| abcd13566 explică (pentru lisande):

Nu prea imi mai amintesc... dar nu este unul pe care l.ai enumerat mai sus.

| Ecaterinaw a răspuns:

Eu imi amintesc desenul. De fapt incepea ca un film si se transforma apoi in desen. Si eu incerc sa aflu cum se cheama. sad Nu e niciunul din cele enumerate.

| abcd13566 explică (pentru Ecaterinaw):

L.am tot cautat si pe net insa nu am mai dat de elbig grin

| Ecaterinaw a răspuns:

In cele din urma am aflat cum se cheama.The Tale of Peter Rabbit by Beatrix Potter. Deja mi-am amintit fiecare episod.