| lungu_1938 a întrebat:

Este adevarat ca in tarile europene cu economie dezvoltata nu toti majoritatea populatiei isi permit foarte multe lucruri ca de exemplu masini scumpe, laptopu-ri, ipad-uri, telefoane, case etc. Asa mi-a zis un foarte bun prieten si coleg si totusi il cred deoarece eu ma refer la tari precum spania, italia, germania, anglia, franta si aceste tari au o economie foarte dezvoltata si cred ca majoritatea populatiei isi permite asa ceva. Dar totusi astept parerile voastre. Va rog mult ajutati-ma. Funda + Vot.

1 răspuns:
| blackfox a răspuns:

In alte tari sunt anumite facilitati care le ofera statul si asa probabil le este mai usor sa isi cumpere aceste lucruri -de lux-.Dar asta nu e o regula.Fiecare tara e impartita in persoane care au si vor mai mult, care nu au si isi doresc sau care nici nu stiu ce sunt aceste lucruri.Nu te gandi ca in alte tari sunt bogatasi si au de toate din plin.Nu e adevarat.Nu exista padure fara uscaturi nu? Se aplica si aici.Conteaza ce ai in cap nu greutatea ce iti atarna la gathappy