| lungu_4406 a întrebat:

Spuneti-mi si mie avantajele unor tari ca Anglia, Spania, Germania, Franta fata de Romania. Un exemplu ar fi ca majoritatea populatiei din aceste tari au mai multi bani decat mai multi bani decat majoritatea populatiei din Romania si automat isi permit mai multe lucruri. Spuneti-mi toate avantajele pe care le stiti voi. Va rog foarte mult. Funda + vot.

Răspuns Câştigător
| Katherinna a răspuns:

1.democratii Mai vechi, institutiile democratice functioneaza mai bine
2. Sistemul economic este mai bine dezvoltat
3. Sistemul de invatamant este mai bine dezvoltat
4. Coruptia este mai mica
5. Oamenii sunt mai educati si mai civilizati
6. Ai o mai mare libertate de miscare si in strainatate nu esti vazut ca un salbatic
7. Infrastructura este mai dezvoltata
8. In calitate de cetatean esti mai respectat de catre autoritati decat in Romania
9. Se intampla mai multe evenimente culturale, educationale etc decat la noi
10. Ai acces la tehnologiile noi mai repede
11. Sistemul de asigurari sociale este mai bine dezvoltat
Etc etc

1 răspuns:
| Lynna a răspuns:

IN aceste tari nivelul de trai este mult mai bun. De asemenea invatamantul este mult mai bun. Oamenii sunt mult mai civilizati decat la noi.Salariile sunt mult mai mari decat in Romania.