| lungu_9212 a întrebat:

Este adevarat ca Lamborghini Gallardo este masina spaniola? Pentru ca am vazut undeva ca scria Gallardo is also Spanish for the word gallant adica Gallardo este de asemenea spaniola pentru cuvantul galant.

2 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Este o masina italiana.
Funda?happy

| antonG a răspuns:

Lamborghini este o marca italiana, iar masinile sunt facute in Italia. Fondatorul, Ferrucio Lamborghini, a fost italian. Cu toate astea, pentru numele modelelor au fost alese nume de origine spaniola, cum ar fi Gallardo sau Murcielago (cel din urma inseamna liliac in spaniola si a fost numele unui celebru taur de corida, taurul regasindu-se si pe emblema Lamborghini)