| Fcp_Sergiu_1995 a întrebat:

Este adevarat ca Mafia a participat la al doilea razboi mondial? daca da,cu cine a fost aliata? teorii ceva si ce mafie a participat, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Dia_Alin_1999 a răspuns:

Este adevărat la începutul celui de al 2 le-a război mondial mafia Italiana a fost printre primele infiltrate în armată apoi sa extins si in Spania acest fenomen. Cu ajutorul mafiei au fost luate si Basarabia si Moldova este scris în constituția româniei art 6 paragraful 2 nr 1643321/1995

| Dia_Alin_1999 a răspuns (pentru Dia_Alin_1999):

Mersi pentru funda

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu, nu este adevarat. Ai inteles gresit. E adevarat ca au existat o multime de dedesubturi si interese la mijloc, insa hai sa punem accent pe ceea ce ne spune istoria. In Al Doilea Razboi Mondial au participat soldatii happy

| Dia_Alin_1999 a răspuns (pentru AFR81):

Bro, 70% din evenimentele istorice sunt minciuni, am fost la un "concurs" unde am arătat că istoria ne minte și totul este fals. Iar în al 2 le-a război mondial au participat și așa zisele " mafii " care au influențat izbucnirea și propagarea lui

| AFR81 a răspuns (pentru Dia_Alin_1999):

Fiecare are dreptul la o opinie. Ti-o respect, insa prefer sa cred istoria scrisa in carti si sa impartasesc aceleasi pareri cu profesorii mei universitari.

| RAY a răspuns:

In Italia da

| PANZER42 a răspuns:

Daca ai desoperit Mafia II... te invit sa inchizi PC si sa iei o carte de istorie