| teutza1999 a întrebat:

Este adevarat ca visele tinb 2 secunde?
De ce visezi oameni morti? ( care au murit si din familia ta)

Răspuns Câştigător
| Donytzu_1698 a răspuns:

Visele tin cateva fractiuni de secunda si ai sute de mii de vise pe noapte numai ca nu ti le amintesti

visezi oameni morti pentru ca au ramas intipariti in subconstient!

4 răspunsuri:
| Aℓida a răspuns:

Pai thinking visele se mai numesc si filme de noapte, iar atunci cand visezi oameni morti inseamna ca te'a afectat intr'un mod sau altul moartea lor, sau vor sa-ti dea un mesaj depinde de imprejurarile in care ii visezi.sau pur si simplu ai adormit cu gandu' la ei. Iar despre vise ca tin 2 sec. nu stiu c sa zic.adica. nu cred ca dormi doar 2 secunde p noapte.eu am cel putin 2 vise p noapte deci n'am cum sa dorm 4 secunde tongue dar probabil ca noua ni se pare ca dormim mult si ca visam mult din cauza ca suntem obositi.nu stiu. abia astept sa vad si alte pareri

| Ollykaa a răspuns:

Visele chiar daca par o eternitate... un vis mai lung de 5 minute nu a existat...este maximul viselor

oameni morti: din familie

ii visezi la schimbarea vremii...NU TEB IMPACIENTA nu inseamna nimic rau...

din contra: unele cosmaruri ascund lucruri bune chiar frumoase

sper ca te-a, m ajutat...

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te gandesti u la ei

| denysa a răspuns:

Visele nu au cum sa tina mai mult de 1 minut pentru ca altfel mori asa mi-a zis un psiholog la scoala care a venit sa vb`im mai multe chestii si visezi morti pentru ca` depinde1. daca este din familie sau ceva pe cine cunosti inseamna ca` acea persoan care a murit iti duce lipsa si chiar te-a iubit foarte mult si u la fel iar daca visezi morti pe care nu ii cunosti inseamna ca` ceva rau ti s`a intamplat sau ti se va intampla... eu am un preten care nu exista noapte sa nu aibe cosmaruri ba ca moare cineva ba ca vin dracii pe pamant si am dormit unu la altu si chestii in excursii si in fiecare noapte se trezea speriat si se agita in somn trebuia sa-l trezesc ca imi era mila de elhappy si app cu durata visuluibig grin cum ziceam mai mult de 1min nu tinehappy