| Anahiteamo a întrebat:

Este posibil ca o scrisoare sa ajunga la destinatie daca am pus adresa corecta si ultima cifra de la codul postal gresita?

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Eu mereu am pus la vrăjeală codul poştal şi am trimis de foarte multe ori prin poştă. Toate coletele au ajuns la destinatar, chiar dacă codul poştal al județului+strada erau diferite.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ajunge sigur desi s-ar putea s-o plimbe un pic. Ultima cifra e la nivelul aceluiasi oficiu postal deci sunt sanse sa ajunga corect din prima.