| Chitaristul26 a întrebat:

Nu stiu exact unde sa pun intrebarea, deci o pun aici.
Am comandat online acum 2 saptamani din SUA ceva. Astazi mi-am dat seama ca, desi adresa este corecta, am gresit codul postal cu o cifra. Se poate sa nu mai aduca acel aviz pentru ridicare? Sau doar intarzie? Daca nu il mai aduce, trebuie sa merg eu la posta asociata codului postal? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Daca doar codul postal este gresit, vei primi coletul/avizul fara probleme. Postasii nostri se ghideaza dupa adresa.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă toate datele cu excepția codului sunt corecte, ajunge in mod sigur fără să suni la americani sau la postă!

| anonimg a răspuns:

Contacteaza vanzatorul si spune-i problema. Intereseaza-te si anunta oficiul postal la care va ajunge coletul si informeaza-l despre problema ta, si vezi ce iti spune.

| hacktek a răspuns:

Scrie-le celor de la Poşta Română, explică-le situaţia. Vor găsi o rezolvare.