anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Exista fantome?

Răspuns Câştigător
| Anonim_5535 a răspuns:

Da exista eu cred in ele daca n-ar exista fantomele n-ar exista Iad si Rai, Dumnezeu si Satana
E ca si cum ai pune intrebarea:
Exista Dumnezeu?
Asa ma rog eu cred in fantome finca fantomele au primit inainte acest nume "suflete" acestora li se mai spune si suflete parasite finca dumnezeu nu lea primit in Rai
finca nu au facut fapte prea bune sau n-au avut inmormantare sau
Au fost lasate pe pamant pana vor fi sfintite locurile unde locuiesc ele acum
Puteti sa radeti asta cred eu!
Puteti sa va uitati si aici
www.lovendal.net/wp52/si-totusi-s-ar-parea-ca-fantomele-exista

61 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

Fantomele sunt doar in mintea noastra. De obicei stiam de ele de cand eram mici copii cand ne spuneau parintii ca vine ba-bau la noi, si mai vin si nu stiu ce fantome. A ramas in mintea noastra ca fantomele exista, insa nu este asa. Fantomele sunt acele personaje inventate de noi, imaginare.
Deci, sa nu crezi in fantome.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal am vazut doar filmul "Fantoma"(cu Demi Moore si Patrick Swayze), nu si fantome realehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru guvern noi suntem niste fantome

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca exista dar sub forma de spirite [bune, rele] cred deoarece mi s-a intamplatwinking...nu numai mie si altorawinking. eu stiu ca exista acum e treaba ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista. ele sunt niste oameni care vor sa sperie lumea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, tu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred in ele ptr.ca ia sa va uitati la fan... lui michael jackson pa pa pa
va pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa iti zic mie imi e cam ciudat ca cred si nu cred adica nu stiu cum sati zic e ciudat ca eu am auzit ceva cand eram in camera singura cu usa inchisa si in intuneric si am auzit ca cineva imi zice numele atunci eram foarte concentrata la mciahel jcacasain dar nu cred ca el ar fi fost

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Exzista fantome! Eu cand am fost mica intre 6 7 ani am fost acasa singura in Olanda am auzit un zgomot cam asa na, na, na, asa am auzit.Eu cand am auzit am ramas muta! Mam ascuns sub pat.Eu m-am uitat putin, si am vazut ceva alb si arata ca o fata intre 11 si 12 ani! Nam crezut ochilor! Eu am privit inca odata si a disparut! Am iesit afara de sub pat, si ce credeti? O fata statea la geam.Eu repede am fugit iarasi sub pat... Dupa ce-au venit parintii mei, s-a uitat sre mine cu ura! Eu fiind micuta m-am speriat! Stiiti ca eu o simt langa mine acum, si ma cutremura gandul ca ma poate sinucide! Eu nu cred ca ma poate sinucide.Fiind ca am fost insemnata cu cruce cand m-am nascut.Cred ca ar fi bine la toti sa creada in fantome! Cine nu crede in fantome va muriiiiiiiiii! asta va promit! ha! ha! ha! Pavela Carmen Alexa din Olanda! si sa ma credeti ca mi s-a mai intamplat!


anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu eu nu cred an fantome ele sunt imaginatia oameniloor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca eczista dar uitati-va pe canal de

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista! ele sunt spirite care nu-si au indeplinit destinul cand au fost oameni sau sunt nelinistite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se stie. ele sunt suflete care au murit. Dar eu cred ca exista, dar sunt prietenoase!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista fantome va zic eu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista! fantomele sunt spirite care nu au ajuns nici in rai nici in iad

| PastilutzaColorata a răspuns:

Ganditi'va la intrebarea ei ce mica e si ce raspunsuri lungi euzic ca da exista pentru ca dumnezeu este un spriti o fantoma deci exista si ei nu stiu daca ma credeti dar am fost la o pr de amea si am intrat intr-o camaruta mai rece cand am iesit o masa era acolo langa usa si cu coada ochiului am vazut un baiata imbracat in negru si semana cu frateso poate mi s-a parut dar credeti-ma jur pe cine mi'e mai drag ca am vazut dar nu stiu ce sa zic sper ca ti'a fost de ajutor raspunsu meu stupid sad

| tpuguru a răspuns:

Eu cred ca fantomele exista. Insa noi nu trebuie sa ne speriem de ele! Fantomele sunt spiritele celor morti care umbla prin lume nelinistite.

| RaDupc12 a răspuns:

Mah luati id-ul celalalt ca fostul meu id laughing radu_cristache am uitat parolalaughing asa ca am facut altul radu_cristache50

| Aly_8868 a răspuns:

Eu una cred in asa ceva dar cum spun toti in realitate nuprea, dar daca in imaginatia ta vrei sa crezi ca exista ori ce ti-am spune noi tu nu ai fi de acord.Fiind ca nu prea exista ar fi bine sa nu credem in asemenea chestii pentru ca o sa ne speriem degeaba.Sunt doar cate odata, dar nu la noi in tara spirite care nu si-au gasit locul sus si vin sa isi "bantuie" familia.Deci raspunsul este:exista doar in filme si in imaginitia noastra.

| Ady_4009 a răspuns:

Nu cred in prostii din astea! daca ar exista ni sar arata mereuwinkingasa ca daca ajungi sa crezi in prostii din astea...imbracate in popa du-te sus pe bloc si fa-o pe batmanwinking laughing

| irinel98 a răspuns:

Da exista

| andras2020 a răspuns:

Ammm... sunt un copil de 10 ani stiu pare ciudat! dar pot sa-ti zic cate ceva. fantomele pe care le intalnesti pot fi rude moarte sau oameni dintr-un alt canal.de ex:canal 1; canal 2; canal 3; ...sunt aceleeasi teritori dar locuiesc alti oameni si se intampla sa ii auzi si rar sa-i vezi. daca bunicul(bunica)au murit si vor sa-ti spuna ceva pentru a nu te speria iti transmit prin vis.Cand mi-a murit bunicul aveam 2ani jumate, eram la sat unde murise bunicul meu, toti care au veit la inmormantare am inteles ca au ramas peste noapte. sora mamei s-a intamplat sa doarma unde a murit bunicul si nu prea i-a facut placere sa se culce acolo noaptea dar cand era cu ochii intre-deschisi si probabil ca dormea (se poate intampla sa dormi cu ochii intre-deschisi)a auzit multe voci vorbind iar cel mai clar se auzea focea bunicului meu care le-a zis acelor oameni "IA TACETI DIN GURA SI LASATI-MI COPIII SA DOarma!"

| greenforce a răspuns:

Pai eu cred, daca crezi in Dumnezeu si esti fidel/fidela Lui nu cred ca o sa vezi vreo fantoma, in primul rand fantomele sunt spirite rele tongue

| aaaaaaaaaannnnnnnnnaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nuuuu existaaaaaaaaaaaaaaaa

| radu123_7218 a răspuns:

Va spun eu ca exista cine vrea sa asculte intamplarile mele luati id-ul meu ca mie chiar mi s-a intamplat id :radu_cristache am cam vreo 5, 6 povesti :va spun una eram la teren (noi avem terenul de fotbal langa cimitir) si eram singur acolo eee (cine a auzut d cele 3 fantome pe nume iele)si cum spuneam le-am vazut ele arata urat cu sange pe fata si imbracate in alb si au intors capul spre mine eu am luat-o la fuga spre biserica dar ele tot ma uramareau cand am ajuns la biserica ele disparusera >>>>iele prevestesc viitorul adica cand vei murii,,,unui cioban i s-a intamplat,, nu lui cii fratele lui ca era de fata,,sa va spun,,, el pastea oile cu fratelelui si deodata apar fantomele iele, cele 3 fantome iele arata cu degetul spre fatele lui,, ii spune ca va muri inecat in put dar familia lui l- legat de pat sa nu se duca sa moara inecat in put,, dar el tot a murit. v-am mai spus daca mai vreti sa va mai spun intamplari cu fantome ce mi-s-a intamplat bagati id-ul meu de mess radu_cristache mss cred ca ti-am fost de ajutor

| anonimwtf123 a răspuns:

Uite ce am patit eu in aceasta seara.de aceea am si intrat imediat sa ma informez si eu.am plecat de la un prieten pe la 23:30. eram singur.tot drumul m-i s-a parut ca ma urmareste cineva..in fine.am trecut de cimitir..nu a fost nimic.la 2 case mai departe. unde a stat un baiat care a murit la vreo 20 de ani. oricum el nu ma cunostea si nici eu pe el..doar din auzite.la coltul gardului s-a auzit o voce infricosatoare strigandu-mi numele.credeti-ma ca am inlemnit de frica..am simtit un fior rece pe sub haine si am rupt-o la fuga..nu stiu ce sa cred.adevarul e ca nu am mai fost de mult la biserica.dar maine primul lucru cred ca asta o sa il fac...si acum cand citesc mesajele voastre imi imaginez si m-i se infurnica carnea pe mine. aveti grija

| Bellla6543 a răspuns:

Nu exista. am facut eu un ritual si nu exista

| catalin_8144 a răspuns:

Da, exista fantome.

| Terry_4248 a răspuns:

Da, asa cred si stiu deoarece mai ramana cate un spirit pe aici din cand in cad ca nu si-a rezolvat toate problemele sau poate vrea sa manance o saworma pentru ultima oara.cam atat iti zic.deci da exista

| miha486 a răspuns:

Eu sunt sigura ca exista fiindca eu am o fantoma o cheama laura si ae 24 de ani

Întrebări similare