| Adi1987 a întrebat:

Fan curier poate veni mai devreme de ora 9:00 dimineata? Dar seara poate veni si dupa ora 19? Sau se poate programa gen sa vina la ora anume?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Răspunsul e nu la toate întrebările tale. Foarte foarte rar poate veni după ora 19.

| Anonimul151 a răspuns:

Din câte știu, majoritatea firmelor de curierat livrează între 09:00 - 17:00.

Acum depinde și de fiecare curier cum vrea sa își înceapă, termina programul. Cred ca pot începe mai repede și termina mai repede.

Încep mai târziu, termina mai târziu.

Mai repede de ora 09:00 nu prea ai șanse. Dar nici după 19:00 asta dacă nu ai norocul ca curierul sa rămână peste program sa termine de livrat...

Eu am întâlnit un curier de la DPD, care mi-a livrat coletul după 19:00. Dar acum mai mult timp.

Dacă nu ești acasă, îl poți redirectiona către alta adresa, la sediul fan courier sau la un fan box.

Sper ca te am ajutat!

| Dragobeta a răspuns:

Daca nu poti fi acasa cand vine curierul, ceri sa lase coletul la firma si il ridici tu de acolo inainte de ora 9.

| Adi1987 explică (pentru Dragobeta):

De la fan curier ziceam, inainte de ora 9 il pot ridica de acolo si pe la 6 dimineata?

| Dragobeta a răspuns (pentru Adi1987):

Din cat stiu, la firma incep programul la 7. Mai bine suna sa stii exact.

| Mda01 a răspuns:

A venit o data dupa ora 19 ca cica a avut masina stricata in acea zi, in rest daca nu apare ceva exceptional nu cred ca poate sa vina.