| cristina10cris a întrebat:

Funda! As vrea sa fac o bratara din ata (nu e prima) dar acum vreau sa fac alt model cu scris iar acest model nu l-am mai facut vreau sa fac din 2 ate bratara sa fie grii si scrisu sa fie albastru care sa fie mai lunga cata ata sa pun as vrea 8 fire vreau detalii.Merci!

Răspuns Câştigător
| thewomaninwhite a răspuns:

Pai cea gri trebuie sa fie cea mai lunga pentru ca doar cu ea vei face intreaga bratara(in afara de scris) iar ca fire iti recomand 11-12 ca 8 sunt prea putine si n-ai loc sa scrii

| NoBodyByMe a răspuns (pentru thewomaninwhite):

Nu e adevarat! ata albastra va fi cea lunga si te vei plimba cu ea urmand un model matematic desenat pe o foaie...pe youtube e un clip detaliat din care am invatat si eu

2 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Nobodybyme ceea ce spui tu este gresit este chiar logic gandeste-te daca aproape toata bratara (in afara de scris ) este gri nu este de la sine inteles ca va fi mai multa ata gri?