| IULYAN_6598 a întrebat:

FUNDA! Buna! Am un laptop Samsung R60Plus din Spania si cand mi la trimis cineva mi-a trimis laptopu si 2 CD-uri 1 CD e cu "Windows vista home premium" si unul cu driverele si eu mi-am pus Windows XP pe el si acum vreau sa pun vista cel original si nu stiu daca trebuie acel CD-KEY cand il instalez... ca e CD original

Răspuns Câştigător
| vigome a răspuns:

Daca e cd-ul original si cred ca este, dupa ce il instalezi iti cere sa activezi windows-ul. Ai optiunea de a-l inregistra imediat sau in timp de 30 de zile. Practic sunt doua variante de inregistrare, una prin care il inregistrezi pe numele tau, un pic mai anevoioasa si cam aiurea si a doua doar sa il activezi(pe care eu ti-o recomand). Cind iti cere activare windows introdu seria care este pe spatele laptopului. Important, trebuie sa fii conectat(a) la internet. Dupa asta vei primi mesaj de la Microsoft ca este ok.