| cristina10cris a întrebat:

Funda! Buna TPU nu mi-a venit de vreo 3 luni am 13 ani aproape 14 de un an am ciclu inainte imi vinea o luna da o luna nu. Nu mi-am inceput viata sexuala dar imi este rau am stari de voma cateodata dureri de burta si stari nasoala vreau sa ma duc la medicul de familie sa vad de ce ma simt asa credeti ca are vreo legatura menstruatia cu starile mele?

6 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa faci o vizita pe doctorul de familie. happy

| Senzaționalul a răspuns:

Da, are legătură.
Fugi la doctor!

| cosmin47 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la ginecolog (de preferat cu un adult) si iti va spune el ce se intampla

| andreeavesman a răspuns:

Nu-ti face griji.problema asta e foarte des intalnita.ia o aspirina pentru dureri si o sa fi bine. daca continua aceasta problema, totusi, mai bine mergi la medic.

| AnonimKitty a răspuns:

Pai esti la inceput si asa e mereu... nu e regulat si unele fete au dureri, altele nu. S-ar putea sa fie vreo dereglare, ar fi bine sa mergi la un control sa vezi ce e.

| Gyoooooo a răspuns:

Normallllll laughing)