| suddent a întrebat:

Funda! Pot cumva sa imi transfer blogul de pe blogger pe wordpress? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| lalaliela a răspuns:

Da, potihappy
Bun, deci, te duci in blogger la setari, apoi la elementar si prima chestie de-acolo se numeste "instrumente pentru blog" de-aoclo dai pe exportati blog, apoi dai pe descarcati blogul.
Te duci in wordpress unde trebuie sa ai deja cont si sa ai deja si-un blog facut, fara nimic in el si cu acelasi numehappy daca vrei sa fie fix ca cel de pe blogger. Te duci la Utilitare in partea stanga jos si dai la Preia, apoi dai pe rpima optiune, Blogge, si-ti apare aoclo Have a blogger export file? unde tu iti incarci ce-ai descarcat de pe blogger[adica blogul] and voila big grin.
Sper ca te-am ajutat.
peacepeace sign

4 răspunsuri:
| Vogelspinne a răspuns:

Nu se poatebig grin, ca si eu am vrut dar nu am putut

| lalaliela a răspuns:

@anonim
Nu, blogul de pe blogger ramane happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare: dupa export, blogul de pe blogger se sterge sau ramane? Multumesc.

| suddent explică:

Multumesc mult!