| raresu12 a întrebat:

Funda TPU! Am o tableta prestigio multipad 8". De cateva luni, nu mai pot descarca jocuri pe ea, fiindca daca ma bag in magazin play spune ca nu sunt conectat la internet, dar eu sunt conectat la wifi. Si la aplicatia facebook imi spune acelasi lucru. Va rog sa imi spuneti ce are tableta si daca are ceva defectiune cam cat m-ar costa! Funda.

Răspuns Câştigător
| Jake109 a răspuns:

Salut! intra in setari->aplicati->manager aplicati-> cauti unde scrie ''aplicatii descarcate" si te uiti dupa magazin play. acolo o sa ai un buton de ''force stop'' sau ''forteaza inchiderea''. apasa pe el si da-i ok. dupa opreste netul si repornestel si dupa intra in magazin play. si mie mi s-a intamplat si asa am reusit.
pace!

| raresu12 explică (pentru Jake109):

Ma pune sa ma conectez la gmail dar cand ma conectez spune ca nu se poate stabili o conectiune sigura la server

1 răspuns: