| gago a întrebat:

Funda+Vot

Buna TPU, nu stiu ce sa mai fac cu telefonul asta

am telefon Vodafone 975 si nu stiu ce sa mai fac...am 150 mb de internet si cand intru pe fb imi scrie :

Sorry, login failed to reach facebook servers.Please check your network connection or try again later (unable to resolve host "api facebook.com':No adress associated with hostname [java.net.UnknownHostException]

si cand intru pe google imi scrie ca daca nu merge sa incerc mai tarziu sau de la net...

am intrat la setari, hostpot dar nu stiu ce sa fac thinking nu cred ca e bine acolo

Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| Blaesar a răspuns:

In meniul Settings>Wireless&Networks(More...)>Mobile networks>Acces point names trebuie sa ai un profil cu numele "VF Internet pe Mobil" care ar trebui selectat. Daca nu exista, va trebui sa il creezi singur (Tasta de meniu>New APN) cu setarile de la linkul asta:
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Daca nu reusesti, mergi la o reprezentanta Vodafne si roaga-i sa-ti faca ei setarile...

2 răspunsuri:
| Blaesar a răspuns:

"hostpot"? Vrei sa zici hotspot? Sigur nu confunzi wi-fi-u' cu reteaua de date? Trage bara de notificari in jos si asigura-te ca "Data" e activat.

| gago explică (pentru Blaesar):

Este activat

| Blaesar a răspuns (pentru gago):

In meniul Settings>Wireless&Networks(More...)>Mobile networks>Acces point names trebuie sa ai un profil cu numele "VF Internet pe Mobil" care ar trebui selectat. Daca nu exista, va trebui sa il creezi singur (Tasta de meniu>New APN) cu setarile de la linkul asta:
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Daca nu reusesti, mergi la o reprezentanta Vodafne si roaga-i sa-ti faca ei setarile...