| anonim_4396 a întrebat:

FUNDAA! Cum ar putea proceda o fata de 13 ani daca vrea sa trimita un colet cuiva prin posta romana? Are nevoie de un act? Ce trebuie sa scrie obligatoriu pe pachet? Are voie sa trimita bni sau un telefon? Un raspuns cat de cat ajutator primeste funda!

Răspuns Câştigător
| dragonladyflame a răspuns:

Hei.are voie atat timp cat pune lucrurile intr-o cutie si o inveleste in foaie alba.pe foaie trebuie sa scrie adresele destinatarului si a expeditorului.nu ii trebuie acte decat bani sa plateasca coetul in functie de greutate.si trebuie de asemenea sa ceara si sa completeze o confirmare de primire ca sa fie sigura ca ajunge coletu.

1 răspuns:
| Mike959 a răspuns:

Nu este nevoie de niciun act, sa fie ambalat corespunzator, se cantareste si in functie de greutate se plateste!