| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa-i dau cuiva un colet. cum fac? laughing Cand ajung la posta scrie destinatarul, sau scriu eu pe >pachet?:"

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Scrii tu pe`o foaie toate cele necesare (destinatar, adresa destinatar, expeditor), o lipesti pe colet si il lasi la posta. That's not a big deal.

| DeliaSiPunct a răspuns (pentru xBya):

Trebuie sa am peste 14 ani? blushing

| xBya a răspuns (pentru DeliaSiPunct):

Ma gandesc ca da, buletin macar sa ai. thinking De ce? Nu vrei sa afle ai tai? laughing

| DeliaSiPunct a răspuns (pentru xBya):

Nu de asta laughing.

| Rony23 a răspuns (pentru DeliaSiPunct):

Da, scrii pe pachet adresa cui trimiti, iar la posta til cantareste si iti spune cat trebuie sa platesti

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scrii tu pe pachet.La expeditor adresa ta completa iar la destinatar numele persoanei plus adresa completa.Nu uita codurile postale.Sunt pe strazi si difera.